Pārtikas produkti ir jutīgi pret temperatūru. Pārtiku labāk uzglabāt nemainīgā temperatūrā. Ideālā dzesēšanas temperatūra ir atkarīga no izstrādājuma struktūras un tajā esošā ūdens daudzuma. Gaļu, zivis un dārzeņus labāk turēt no 0 līdz +4 ° C. Augstākā temperatūrā sakņu kultūras novīst un fermenti, kas atrodas gaļā un zivīs, sāk iznīcināt muskuļu šķiedras. Zaļumus, piemēram, labāk turēt temperatūra no +2 līdz +5 ° C. Lielāko daļu no dārzeņiem var glābāt ledusskapī līdz +9 ° C temperatūrai. 

    Ja neapstrādātus produktus uzglabā +20C temperatūrā, to kvalitātē strauji samazinās. Labākā vieta ilgstošai produktu uzglabāšanai ir saldētava. Sasalšanas t ° jābūt pietekami zemai, lai ledus kristāli neiznīcinātu sasaldētā produkta šūnas. Pēc atkausēšanas šāds produkts nespēs saglabāt tajā esošo mitrumu. Pat vislabākais šefpavārs tad nespēs uzlabot sausas zivis, negaršīgu gaļu, mīkstus dārzeņus un ogas. 

    Lielākajai daļai cilvēku ir dziļa pārliecība, ka, pārtiku uzglabājot ledusskapī, vielmaiņas procesi un mikroorganismu dzīvībai svarīgās funkcijas apstājas un, ka pēc nedēļas vai pat mēneša, produktu kvalitāte nemainīsies. Tas ir ļoti bīstams un nepareizs priekšstats. Metabolisms notiek augu pārtikas produktos, ko uzglabā ledusskapī, un gaļā un zivīs turpinās fermentatīvi procesi, kas ne tikai pasliktina sākotnējo kvalitāti, bet arī tā var kļūt bīstams cilvēku veselībai.