Profesionālāstrauku mazgāšanas mašīnas. Darba veidi un principi

Mūsdienīga profesionāla trauku mazgājamā mašīna - šī ir maza ierīce, kas var aizņemt ne vairāk kā 1 kvadrātmetru platības un tajā pašā laikā var mazgāt no 1000 līdz 2000 šķīvji stundā.

Profesionālāstrauku mazgājamās mašīnas izmantošanas efektivitāte restorānos (ēdnīcās un kafejnīcās) neprasa pierādījumus - tā ir aksioma. Neviena roku mazgāšana nav salīdzināma ar trauku mašīnu. Mazgāšanas kvalitāte, procesa ātrums un cilvēkresursi ir galvenie trauku mazgājamās mašīnas efektivitātes faktori. Daudzi lietotāji salīdzina profesionālās trauku mazgājamās mašīnas ar sadzīves trauku mazgājamām mašīnām. Bet tas ir pilnīgi nepareizi jo sadzīves un rūpniecības trauku mazgājamās mašīnas būtiski atšķiras. Vienīgais, kas viņiem var būt kopīgs - ir tīri trauki.

Nevienai no sadzīves trauku mazgājamajām mašīnām nav mazgāšanas cikla, kas ilgst 1-2 minūtes, un tā nav paredzēta nepārtrauktai darbībai. Bet rūpniecisko trauku mazgājamo mašīnu tā konstrukcijas dēļ uzņēmumā var izmantot nepārtraukti visu darba dienu. Mazgāšanas cikli ir no 45 sekundēm līdz 4 minūtēm, un tie var ietvert 1, 2, 3 vai pat 4 mazgāšanas programmas. Lielākā daļa trauku mazgājamo mašīnu ciklā patērē 2-3 litrus ūdens un ūdens patēriņš uz 1000 šķīvjiem ir 120-150 litri.

Rūpnieciskāstrauku mazgājamās mašīnas ir sadalītas vairākos veidos, kas atšķiras no iekraušanas veida: priekšējās iekraušanas tipa mašīnas, kupola tipa mašīnas un konveijeru tipa mašīnas.

1.      Priekšējās iekraušanas tipa mašīnas

Priekšējās iekraušanas tipa trauku mazgājamās mašīnas ir kompaktākas nekā cita veida mašīnas. To galvenā atšķirība ir tā, ka trauki tiek ielādēti caur priekšējām durvīm. Šādu trauku mazgājamo mašīnu produktivitāte svārstās no 200 līdz 800 šķīvjiem stundā. Priekšējā iekraušanas tipa mašīnas var būt diezgan mazas, un tos izmanto bāros glāžu mazgāšanai. Galvenais šāda veida mašīnu trūkums ir veids, kā grozs tiek uzstādīts mašīnas iekšpusē. Tā kā grozs ar traukiem ir diezgan smags un operatoram grozs ir jāiestata manuāli, šis darbs prasa zināmu fizisko piepūli. No otras puses, kompaktais mašīnas izmērs un salīdzinoši zemās cenas padara tos par pārdošanas līderiem trauku mazgājamo mašīnu tirgū.

2.     Kupolatipa mašīnas

Šādas mašīnas ir aprīkotas ar “kupolu”, kuru operators paceļ un nolaiž, un kas ir aprīkots ar īpašu pacelšanas mehānismu. Kupola tipa trauku mazgājamā mašīna ir ērtākā lietošanā, kuru var papildus aprīkot ar “ienākošo” galdu, kas piepildīts ar netīriem traukiem. Mazgāšanas process, izmantojot šādas mašīnas, ļauj sasniegt ievērojamu sniegumu - 1000-1200 šķīvju stundā.

3.     Konveijerutipa mašīnas

Šādas mašīnas ir paredzētas izmantošanai lielos uzņēmumos ar lielu apmeklētāju skaitu: ēdnīcās, restorānos utt. Konveijera tipa trauku mazgājamās mašīnas dažreiz sauc par tuneļu trauku mazgājamām mašīnām dizaina dēļ. Tie ir aprīkoti ar konveijeru, kas traukus pārvieto uz tunelī, kur notiek mazgāšanas process. Konveijeru tipa mašīnas ir daudz lielākas nekā priekšējās iekraušanas tipa un kupola tipa trauku mazgājamas mašīnas. Savienojums un konfigurēšana jāveic speciāli apmācītiem speciālistiem no BHS.LV komandas.

Darba princips

Profesionālās trauku mazgājamās mašīnas darbības princips ir balstīts uz diviem procesiem: mazgāšanu un skalošanu. Tāpēc profesionālās trauku mazgājamās mašīnas ir aprīkotas ar diviem sildelementiem:

·        aprīkota ar 30–40 litru mazgāšanas vannu, kurā ūdens tiek uzkarsēts līdz 50 – 60 °C.

·        aprīkota ar 5-10 litru katlu, kurā ūdens tiek uzkarsēts līdz 80 – 90 °C un tiek izmantots trauku skalošanai un dezinfekcijai