Vakuuma iepakojums ir labākais risinājums dažādu mērķu preču uzglabāšanai. Tas pagarina pārtikas produktu glabāšanas laiku, aizsargā tos no gaisa un mitruma, kā arī novērš pelējuma un sēnīšu parādīšanos. Pircēji var apskatīt preci no visām pusēm un pārliecināties par tās kvalitāti.

Kam tiek izmantota vakuuma iepakošanas tehnoloģija?

Vakuuma iepakojumā nav skābekļa, kas ļauj ilgstoši saglabāt pēc šīs tehnoloģijas fasētus produktus, savukārt gaļa, dārzeņi, augļi nezaudē uzturvielas, vitamīnus, makro un mikroelementus.

Pārtikas uzglabāšanai vakuuma maisos ir šādas priekšrocības:

• Produkti neizžūst – mitrums neiztvaiko

• Produkti nezaudē savas īpašības, jo nav iespējama baktēriju, pelējuma un citu mikroorganismu vitālā darbība

• Saldētavas un produktu sausā, aukstā gaisa saskare ir izslēgta, savukārt to šūnu struktūra netiek iznīcināta

• Produktos (miltos vai graudaugos) neparādās kukaiņi

• Vakuuma maisi ar produktiem tiek uzglabāti ārkārtīgi kompakti, kas nozīmē, ka saldētavā var ievietot vairāk produktu. Pateicoties iepakojuma caurspīdīgumam, Jūs vienmēr varat saprast, kas tajā atrodas.

Uzņēmumi, kas ražo pārtikas produktus, savu produktu iepakošanai plaši izmanto dažāda veida vakuuma maisus, jo tie ļauj ne tikai ilgstoši un kompakti uzglabāt pārtikas produktus, bet arī ir ērti transportēšanai.

Kopumā vakuuma iepakojums kļūst arvien populārāks un pazīstamāks: izvērtējot šīs pārtikas uzglabāšanas un pagatavošanas metodes priekšrocības, no tā jau ir grūti atteikties. Tagad, mūsdienu patērētājs, plaši izmanto vakuuma maisus, lai uzglabātu zivis, gaļu, dārzeņus, augļus, produktus ar specifisku smaržu (sieru, desu, kūpinājumus), kā arī, garšīgus un veselīgus ēdienus pagatavošanai.

Pārtikas vakuuma maisiņu veidi

Mūsdienīgā produktu vakuuma iepakojuma maisiņu ražošana ir balstīta uz progresīvāko tehnoloģiju un starptautisko standartu izmantošanu, tāpēc patērētājiem nav jāuztraucas par iepakojuma kvalitāti un drošību. Visam BHS mājaslapas piedāvātajam vakuuma maisiņu klāstam ir izcila uzticamības, izturības, rentabilitātes, veselības un vides drošības pakāpe.

Gludi vakuuma maisi

Gludo vakuuma maisu izmantošana kombinācijā ar kameras tipa vakuuma iekārtam ļauj ātri un efektīvi sagatavot produktus lielos apjomos. Blīvēšanai nepieciešama atsevišķa niša un hermētiski noslēgts caurspīdīgs vāks. Gludo maisiņu ražošanā tiek izmantota trīsslāņu plastmasa, kurai ir pārtikas kvalitātes iekšējais slānis. Tādējādi mitrums, ultravioletais starojums un temperatūras svārstības neietekmē izstrādājumus.

Rievoti (reljefa) vakuuma maisi

Būtībā šāds iepakojums ir paredzēts bezkameras vakuuma aparātiem. Lai atvieglotu iepakošanu, tiek izmantota progresīva tehnoloģija, kas ļauj mehāniski izveidot daudzas šūnas polietilēnā. Rievoto maisiņu izmaksas ir augstākas nekā gludajiem, bet pati iepakošanas iekārta maksā mazāk, tāpēc mājsaimnieces bieži izmanto šādus vakuuma aparātus. Turklāt rievotie vakuuma maisiņi palielina produkta triecienizturību un estētisko izskatu, kas ir īpaši svarīgi pārtikas preču veikaliem un lielveikaliem.

Vakuuma iepakojums ēdiena gatavošanai – kā to pareizi lietot?

Lai pagatavotu gardus un veselīgus ēdienus vakuumā, tiek izmantota īpaša Sous Vide tehnoloģija, kas ļauj pagatavot ēdienu kontrolēti zemā temperatūrā skaidri noteiktu laiku. Pateicoties Sous Vide lietošanai, produkti saglabā savas labvēlīgās īpašības, un netiek iznīcināts viss olbaltumvielu, ogļhidrātu, tauku, vitamīnu un mikroelementu komplekss.

Lai ēdiens pagatavotos vienmērīgi un izskatītos skaisti, ir ļoti svarīgi ēdienu pareizi ievietot vakuuma maisiņā. Speciālisti iesaka izmantot šādus ieteikumus pārtikas vakuuma iepakojuma maisiņu lietošanai:

• Nepārpildiet vakuuma maisu. Iepakojumam jābūt apmēram 60-65% pilnam

• Nepieciešams izslēgt produktu pielipšanas iespēju. Pēc produktu ievietošanas maisiņā tie rūpīgi jāiztaisno un jāatdala

• Gaļu, zivis, dārzeņus un citus produktus iepakojumā kārto kārtīgās rindās

• Smalki ēdieni jāgatavo eļļā. Lietojot olīvu, sviestu un citas eļļas, produkti gatavošanas laikā nelīp kopā un saglabā savu estētisko izskatu.

Pārtikas uzglabāšanas instrukcija vakuuma maisiņos

Iepakošanai tiek izmantots gan automātiskais, gan manuālais aprīkojums, taču pats princips paliek nemainīgs un ietver šādas darbības:

• Produktu attīrīšana. Ja nepieciešams, dārzeņus un augļus rūpīgi nomazgā un notīra. No gaļas, zivīm un vistas tiek noņemta nevajadzīgā āda un izņemti kauli

• Virsmas izžūšana. Visi produkti tiek žāvēti pirms iepakošanas. Neaiztieciet tos ar rokām, iepakošanas laikā labāk izmantot vienreizējās cimdus

• Produktu iepakošana maisiņā. Šādās porcijās ir jāsaliek produkti, kas pēc tam tiks izmantoti ēdiena gatavošanai. Jāatceras, ka zivis vienmēr jāpako atsevišķi no citiem pārtikas produktiem

• Sagatavošana iesaiņošanai. Izmantojot vakuuma aprīkojumu, maisa atvērtais gals tiek ievietots tieši mašīnā.

Iepakojumi ar produktiem tiek ievietoti ledusskapī vai saldētavā, ja tur tiek ievērota ilgstošai uzglabāšanai nepieciešamā temperatūra.

Vakuuma iepakojuma maisiņi – izdevīgs risinājums Jūsu biznesam

Īsais produktu derīguma termiņš ir viena no galvenajām problēmām, kas būtiski samazina tirdzniecības, restorānu un kafejnīcu rentabilitāti. Dārgi pārtikas produkti var saskābt, pūt un pelēt. Tas viss rada ievērojamus zaudējumus. Sasaldēšana nespēj atrisināt ilgstošas ​​uzglabāšanas problēmu. Turklāt tas negatīvi ietekmē ēdiena garšas īpašības. Lai izvairītos no priekšlaicīgas pārtikas bojāšanās, pareizākais risinājums būtu izmantot vakuuma maisiņus. To priekšrocība ir tā, ka tie spēj aizsargāt pārtiku no saskares ar gaisu un anaerobiem mikrobiem. Pateicoties šiem iepakojuma produktiem, dārgas pārtikas glabāšanas laiks būs ilgāks.

Vakuuma maisiņi pārtikas uzglabāšanai ir vienkāršākais un pieejamākais līdzeklis, kas ļauj uzglabāt pārtiku ilgu laiku, nezaudējot īpašības, nemainot struktūru, garšu un aromātiskās īpašības. Ja produktus vienkārši ievietojat ledusskapī, tad tos tur var uzglabāt maksimums vairākas dienas, bet vakuuma iepakojums ļauj to pagarināt līdz 10 dienām un dažos gadījumos pat vairāk.

Vakuuma iepakojumam, kas ražots saskaņā ar noteiktajiem starptautiskajiem standartiem, ir vairākas priekšrocības un noderīgas īpašības:

• stiprums

• drošība

• uzticamība

• rentabilitāte

• praktiskums

• ciešums

• minimāls svars

• der visiem pārtikas produktiem

• izcilas patēriņa īpašības.

Svarīgi zināt, ka vakuuma maisi ļauj uzglabāt ne tikai slapjos produktus, piemēram, zivis, desu vai malto gaļu, bet arī sausos beztaras produktus. Tādā veidā pat var uzglabāt garšvielas un graudaugus, kas vienmēr būs sausi, brīvi plūstoši, un kukaiņu droši.

Arī pārtikas vakuuma iepakošana palīdz to kompakti uzglabāt. Tas ir ļoti svarīgi, ja iestādē ir ierobežota uzglabāšanas vieta. Kompaktums noderēs arī pārtikas transportēšanas laikā.